wtorek, 5 maja 2015

PYSZNY SKLEP - CZYLI VISUAL MERCHANDISING VS.PRZEPISY KULINARNE


Skąd czerpać pomysły na codzienne śniadania, obiady czy kolacje? Jak często wertujemy książki kucharskie lub przeszukujemy zasoby Internetu w poszukiwaniu kulinarnych inspiracji? A jeżeli już znajdziemy ten jeden jedyny przepis to ile razy okazuje się, że, aby przygotować pyszne danie musimy najpierw udać się do pobliskiego sklepu. Wszyscy znamy to z własnego doświadczenia. Okazuje się jednak, że gdzieś, ktoś wpadł na idealne rozwiązanie, które przychodzi z pomocą zagubionym w świecie kulinarnym klientom.


Wyobraźmy sobie, że idziemy do sklepu i wszystko znajdujemy w jednym miejscu, zarówno kulinarne inspiracje, broszury z przepisami, jak i niezbędne do przepisu produkty. Marzenia – ktoś powie. Otóż nie, ale na razie tylko dla mieszkańców Amsterdamu.  Bo to właśnie tam, na rogu ulic Bilderijkstraat i De Clercqstraat powstał sklep, który nie tylko sprzedaje, ale również inspiruje. 
Bilder & De Clercq jest zupełnym przeciwieństwem znanych nam sklepów spożywczych. Główna idea opiera się na dostarczeniu klientowi przepisów oraz zgromadzeniu w jednym miejscu produktów dedykowanych danemu przepisowi. Na produkty potrzebne do ugotowania dania z wybranego przepisu przeznaczone jest niewielkie stoisko, gdzie umieszczone są również broszury ze sposobem przygotowania konkretnego dania.
Klient ma do wyboru 14 różnych przepisów – na dania z męsa, ryb oraz wegetariańskie. Bilder & De Clercq podkreśla, że przywiązują ogromną uwagę, aby produkty były najwyższej jakości, pochodzące od sprawdzonych, lokalnych dostawców. Co tydzień wprowadzane są trzy nowe przepisy, które są wymieniane z obecnie dostępnymi.
 
Przepisy opracowywane są przez dwójkę kucharzy, którzy dbają o to, aby dania były zdrowe, a przepisy na tyle nieskomplikowane, aby każdy mógł je samodzielnie przygotować w domu. Dodatkowo ilość składników do przepisu jest tak dobrana, aby nic się nie zmarnowało.

Pomysł genialny w swej prostocie, w dodatku promujący lokalne produkty, a także propagujący dbałość o środowisko poprzez minimalizowanie ilości wyrzucanego jedzenia. Czekamy na takie rozwiązania w Polsce!

#JR


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...