poniedziałek, 7 stycznia 2013

Z SERII MHS POLECA "FABRIC FOR FASHION"

Clive Hallett jest wykładowcą  "design managementu" w London College of Fashion, a także wykłada na wielu innych uczelniach modowych. Pracuje w branży mody od 1972 roku a od 1978 roku jest niezależnym konsultantem w dziedzinie mody i projektowania.

Amanda Johnston jest wykładowcą projektowania i rozwoju produktu w London College of Fashion. Od 1982 roku pracuje jako niezależny  konsultant w dziedzinie mody a także współpracuje z
London Centre for Fashion Studies. Ukończyła Kingston University.

FABRIC FOR FASHION  to zestaw praktycznych informacji i słownictwa przemysłu odzieżowego. To wiedza, która pomaga zrozumieć czym jest materiał i jak pracować z tkaniną jako integralnym elementem procesu projektowania mody. Czytelna, klarowna, bardzo przystępna. Zawiera opracowania związanie z rodzajami materiałów, ich właściwościami, charakterystyką, możliwościami wykorzystania. Ciekawe, kolorowe ilustracje pokazują efekty pracy, sposoby myślenia, drogi poszukiwań... Książka uczy, stymuluje, rozwija i zachęca do poszukiwań i eksperymentowania. FABRIC FOR FASHION - THE SWATCH BOOK zawiera ponad 100 próbek najbardziej uznanych i szeroko stosowanych odmian tkanin, w tym bawełny, jedwabiu, wełny etc. Można dotknąć, poczuć miękkość, delikatność materiałów. Zawiera także informacje o podstawowej konstrukcji włókien, tkanin, wadze, budowie oraz porównania różnych splotów. Pomaga w świadomych wyborach odpowiednich materiałów do tematu i charakteru projektowanej kolekcji. Świetna i bardzo przydatna w pracy projektanta i nie tylko.

 


zdjęcia pochodzą z laurenceking.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...