wtorek, 15 stycznia 2013

TRENDY W ARANŻACJI WNĘTRZ 2013

Dla każdego coś ciekawego do wyboru. Trendy w aranżacji wnętrz na 2013 rok na pierwszym miejscu stawiają atrakcyjny, zaskakujący detal - popularne będą przede wszystkim elementy codzienne, zwykłe ale w niecodziennej aranżacji lub w zupełnie nowej, niespodziewanej roli. Ważne jest wykończenie wnętrz, elementy, które dopełniają przestrzeń a także ją dekorują. Pojawią się inspiracje afrykańskim rzemiosłem (tkaniny, naczynia, rzeźby, przedmioty codziennego użytku), do łask powrócą ręczne robótki - szydełkowanie, druciane zabawy, tkanie (pufy, fotele, żyrandole, dekoracje ścienne) i odrestaurowane starocie (stoliki, krzesła, fotele) ale z nutą nowoczesnego klimatu. Wnętrza także możemy wzbogacić dekoracjami, w których łączy się  różne, często skrajne i pozornie nie pasujące wzory (kapy, narzuty, firany, obrusy, obicia foteli, kanap etc.). Bardzo mocno zaznaczą się motywy folkloru - nie tylko słowiańskiego – we wzorach znajdziemy także inspiracje Meksykiem  i Afrykańskim plemieniem. 
W kolorystyce na pierwszy plan wysuną się odcienie żółtego - w dodatkach, dekoracjach, meblach. Żółty ożywi i urozmaici wnętrza a także nada im zabawny, radosny nastrój. Wśród trendów swoje miejsce znalazły również stonowane, naturalne kolory – jako kontra do żywych wzorów. Łączone z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, pozwolą wyciszyć wnętrze.  Znaczenie ma także faktura – wszystko co nie jest gładkie, będzie mile widziane. 
Świetnym trendem, który już widać w innych dziedzinach (moda, VM) będą motywy rysunkowe oraz tekst, które ozdobią ściany, meble czy tkaniny. Takie dekoracje można wykonać samemu dzięki czemu wnętrze nabierze charakteru bardziej indywidualnego, osobistego.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...