poniedziałek, 7 stycznia 2013

Z SERII MHS POLECA "ENCYKLOPEDIA MATERIAŁÓW ODZIEŻOWYCH"

Była propozycja w języku angielskim, teraz czas na pozycję, która została przetłumaczona na język polski. "Encyklopedia materiałów odzieżowych" to świetny, mocno skondensowany zbiór podstawowych informacji o materiałach, ich charakterystyce i możliwościach wykorzystania. Świetne podpowiedzi i wskazówki jak pracować z materiałem a przede wszystkim przystępnie podana wiedza, która pomaga zrozumieć temat.
Książka ma także przesłanie ekologiczne, po raz pierwszy wskazano w niej konsekwencje dla środowiska naturalnego jakie niesie ze sobą wybór poszczególnych materiałów. Autorka zachęca do przemyślanych i konsekwentnych wyborów.
Słownik pojęć i tabele, które pozwalają na łatwe i szybkie odnajdywanie informacji na temat konkretnych materiałów to także atut książki. Są też przydatne linki, które warto skopiować do przeglądarki internetowej.

Autorką "Encyklopedii materiałów odzieżowych" jest Gail Baugh, wykładowca materiałoznawstwa i rozwoju produktu na Uniwersytecie Stanowym w San Francisco oraz w tamtejszym Instytucie Projektowania Mody i Merchandisingu.


2 komentarze:

 1. Książka wygląda na interesującą, z pewnością jest pomocna dla osób, które chcą zająć się modą profesjonalnie. :)
  Pozdrawiamy i zapraszamy na naszego nowego projektanckiego bloga: http://surrealistycznyduettworczy.blogspot.com/

  Joanna&Maja
  Surdut. Surrealistyczny Duet Twórczy.

  OdpowiedzUsuń
 2. będziemy zaglądać z przyjemnością!
  również pozdrawiamy!
  do "przeczytania'

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...