sobota, 16 lutego 2013

PENELOPE TATIANY BLASS

Instalacja Tatiany Blass nazwana Penelope jest imponującym włókienniczym dziełem, które tworzy wrażenie konstrukcji i dekonstrukcji za jednym razem. Nazwa instalacji Penelope zapożyczona została z greckiej mitologii - to hołd dla potęgi miłości i praktyki tkactwa.
Tkany, czerwony dywan o długości 14 metrów  rozpoczyna się od bramy kaplicy, przechodzi przez otwory w pedale krosna i rozprzestrzenia  się  z wnętrza budynku w kierunku jego podwórka. Artystka ukazuje kontrast pomiędzy twardymi i miękkimi  materiałami, utkanymi i luźnymi włóknami oraz pomiędzy wnętrzem pomieszczeń i tym co dzieje się na zewnątrz.
Projekt, jako całość odnosi się do złożonej struktury materiału. Czerwona przędza łączy się z naturą i zmienia jej wygląd, tak jakby zmieniały się sezony - w okresie jesiennym intensywna czerwień dominuje w ogrodzie podczas gdy na wiosnę kontrastuje z bujną zielenią. Włókna czerwonej przędzy sprawiają wrażenie tętniących krwią żył.  Splatają się w tajemniczą formę wchodzącą w interakcje z natura i historycznym kościołem w Argentynie.tatianablass.com.br

2 komentarze:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...