Riccardo Guasco
„Rick” to włoski malarz i ilustrator - rocznik 1975. Rysuje i maluje wszystko, co widzi
wokół siebie - rzeczy codzienne, błahe, na które wiele osób nie zwraca nawet uwagi. Jego prace są nietuzinkowe, mocno zakorzenione w
historii grafiki i ilustracji, inspirowane twórczością takich artystów jak Picasso, Depero,
Munari czy Rodari. Guasco często nawiązuje
do starych, włoskich kreskówek. Traktuje rysunek w pewnym sensie jako formę poezji. Przy pomocy prostej linii i zawężonej,
zgaszonej palety uzyskuje lekką, przyjemną dla oka odbiorcy formę, w której
dominują uproszczone, pozornie niedbałe bryły. Jego prace można spotkać w kampaniach reklamowych,
magazynach, książkach, kalendarzach a także na kartach do gry.
piątek, 18 listopada 2016
środa, 16 listopada 2016
Z SERII POROZMAWIAJMY O WITRYNACH ... ZIMOWE (I NIE TYLKO ZIMOWE) WARIACJE!
Co prawda za oknem jeszcze mamy piękną, ciepłą jesień ale światowe witryny już zwiastują to co nieuchronne - mroźne, zimowe dni. W naszym raporcie, nie tylko zimowym, prezentujemy ciekawe rozwiązania, które pojawiły się na naszych ulubionych witrynach.
Etykiety:
aranżacja vm,
prezentacja na witrynie,
prezentacja vm,
shop windows,
store window,
visual merchandising,
vm,
winter,
witryna,
witryna sklepowa,
zima
piątek, 11 listopada 2016
“BLOW ME AWAY” - KREATYWNOŚĆ "MADE IN POLAND"
Dzisiaj wpis inny niż wszystkie. Inny ponieważ dotyczy realizacji autorstwa osoby, którą miałam przyjemność poznać w Szkole Visual Merchandisingu w Krakowie - osoby nietuzinkowej, kreatywnej a przede wszystkim posiadającej mocny potencjał do pracy w visual merchandisingu. Małgosia Botor, pracując jako Shop Window Designer dla marki Sinsay, zaprojektowała i zrealizowała witrynę "Blow me away", która swoją odsłonę miała we wrześniu w Poznaniu, przy ulicy Półwiejskiej 2. Trójwymiarowa koncepcja oparta na iluzji ruchu, pozornej dynamice i intrygujących rekwizytach (rozbita wieża z szuflad, obrazki - ramki) wpisuje się w międzynarodowy trend "Artisian". Całość zachowana w zawężonej kolorystyce co z jednej strony jest dość odważne, a z drugiej buduje nietypowy dla polskich witryn obraz. Świetna kompozycja poszczególnych elementów, gra światła i cieni, brak przeładowania, w pewnym sensie czystość ekspozycji sprawiają, że witryna zwraca uwagę i intryguje a na pewno nie pozwala przejść obojętnie.
Przy tworzeniu tej witryny Małgosi pomagała zaproszona do współpracy artystka Margaret West - znana w Holandii stylistka i projektantka mody, związana w przeszłości zawodowo z showroomem firmy Hans Boodt Mannequins, słynącej ze świetnych manekinów i spektakularnych prezentacji na targach Euroshop.
Subskrybuj:
Posty (Atom)