piątek, 14 grudnia 2012

VISUAL MERCHANDISING: SMUKŁE, SUBTELNE, DELIKATNE, EKLEKTYCZNE... JAKIE SĄ NOWE MANEKINY?


Manekin to świetny sprzedawca. To "lustro" dla wielu osób przeglądających witryny i podziwiających stylizacje wewnątrz sklepu. To ważne narzędzie, którego nie można bagatelizować. Brudny, obdrapany zniechęca do oglądania kolekcji, niemal odstrasza. Poniżej wybrane trendy w manekinach a dla tych, którzy chcą więcej informacji załączamy artykuł "Cichy sprzedawca na topie..." (mhs / promedia).


NOWA FORMA 
nieco wyszczuplona ale zrelaksowana, o wyluzowanej, pozornie niedbałej postawie. Często rzeźbiarska fryzura, ale koniecznie w nowoczesnym kształcie. Wykończenia w połysku bądź na surowo,w lżejszym lub mocniejszym macie.

MATOWY LOOK 
matowe, surowe, sprawiające wrażenie niewykończonych. Najlepiej w klasycznych kolorach czerni, stłumionej bieli bądź szarości. Głowa jako gładki  owalny kształt lub lekko zarysowana faktura twarzy. Często lekka, rzeźbiarska fryzura. Pozy zróżnicowane, dość swobodne, młodzieżowe.

NA WYSOKI POŁYSK
o bardziej rozwiniętej kolorystyce. Zazwyczaj abstrakcyjny kształt twarzy – delikatnie zarysowany bądź czysto owalny. Łączenia różnych kolorów na jednej witrynie to częsty zabieg visual merchandisingu.

REALNE KSZTAŁTY
w męskich manekinach wysportowana sylweta o ciekawych, zróżnicowanych pozach. Często męskie wyrzeźbione kształty i sportowe pozy. Damskie - w bardziej delikatnej odsłonie, subtelne, kobiece, o sylwecie pozującej modelki i drobiazgowo pokazanych detalach sylwetki (wyprofilowana pierś bądź obojczyk).

W STYLU VINTAGE 
powrót manekinów krawieckich bądź inspirowanych krawieckimi był tylko kwestią czasu. Już na ostatnich targach Euroshop dużą uwagę skupiały świetne manekiny wykonane z niezwykłych tkanin - masa papierowa, sznurek, jeans, juta, tkanina z nadrukowaną flagą Anglii czy patchwork z różnych kolorystycznie i fakturowo materiałów.

EKO-MANEKIN
najczęściej wyprodukowane z materiałów przyjaznych środowisku lub takich, które już raz były wykorzystane. Taki recykling to możliwość wykonania nietypowego modelu ale przede wszystkim pewna manifestacja i edukacja, która wspiera środowisko naturalne. Manekiny wykonane z drewna, masy papierowej czy innych pozyskanych wtórnie materiałów to często gwarancja dobrego, nietypowego efektu.

EKLEKTYZM W ARANŻACJACH
swoisty mezalians manekinów postaciowych z sylwetkami bez głów jak również kombinacje postaciowych manekinów z popiersiami - unikamy pewnej przewidywalności ekspozycji ale także, przy  odpowiedniej aranżacji, mamy szansę zatrzymać naszego klienta na dłużej przed oknem wystawowym.

ZASKAKUJĄCY ELEMENT
artystyczne podejście do samego manekina - nietypowe elementem dekoracyjne, które umieszczane są na twarzy – wąs, rysunek oka, naklejka awangardowych ust czy nietypowe, kompletnie dekoracyjne nakrycie głowy.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...