czwartek, 16 sierpnia 2012

QIU HAO


„nie pytaj mnie o inspiracje… 
obraz jest prostym sposobem  na powiedzenie skomplikowanych rzeczy”
                              
                                                                                           

W świecie wielkich kreatorów mody coraz głośniej słyszy się azjatyckie nazwiska. Do grona największych europejskich i amerykańskich projektantów dołączają chińscy designerzy i triumfują na światowych wybiegach.
Choć ma dopiero 34 lata, został okrzyknięty przez magazyn Forbes jednym z najważniejszych ludzi w chińskim przemyśle mody oraz został nominowany do nagrody „ przełomowy projektant” na Global Fashion Awards. 
Pomimo wielu wyróżnień i nagród, projektant nadal pozostaje skromny i wierny swoim ideom. 

Qiu Hao swoją przygodę ze sztuką rozpoczął od studiów projektowania wnętrz i przestrzeni. Szybko jednak stwierdził, że bardziej interesuje go moda niż architektura, i tak, w dwa lata po ukończeniu studiów, stworzył swoją pierwszą kolekcję „Neither Not”, która obecnie sprzedawana jest w dziewięciu domach towarowych na terenie całych Chin. Po pięciu sezonach, wraz ze swoim przyjacielem Qiao Qiao, otworzył swój pierwszy butik OneByOne w Szanghaju. Jednak ciągła chęć zgłębiania wiedzy i tajników mody, skłoniła go do wyjazdu do Londynu i rozpoczęcia studiów mody damskiej w Central Saint Martins. 
W 2006 roku, po ukończeniu studiów, wrócił do Szanghaju i oficjalnie założył własną markę „QiuHao”. Często podkreśla, że bardzo ważne jest dla niego, by w pierwszej kolejności znaleźć drogę do rozwoju swojej marki w Chinach
Jego historię i dorobek artystyczny publikowały największe magazyny modowe takie jak: Vogue, Elle, Harper’s Bazaar czy L’Officiel. qiuhaoqiuhao.com / matthieubelin.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...