piątek, 16 stycznia 2015

MHS W WIELKIM MIEŚCIE: &OTHER STORIES

Wątpliwości odnośnie pochodzenia zagadkowej nazwy młodej marki & Other Stories rozwiewają się, gdy połączymy ją z dobrze znanymi inicjałami H&M. Szwedzki koncern postanowił rozszerzyć swoją ofertę o kolejny spinoff brand, obok powstałych już COS, Monki, Weekday i Cheap Monday. Pierwszy sklep został otwarty w marcu 2013 roku.

& Other Stories to ubrania, akcesoria, biżuteria i kosmetyki, jak podaje na swojej stronie H&M, powstałe ze specjalną troską o jakość i detale oraz możliwość ekspresji osobistego stylu.

Mieliśmy okazję sprawdzić to podczas wizyty w Barcelonie, gdzie sklep znajduje się przy Passeig de Gracia, w pięknej kamienicy. Naszą uwagę, jak zawsze, skupił przede wszystkim visual merchandising - pozornie prosty, ascetyczny, trochę naśladujący prywatną garderobę. Na odwróconych tyłem płótnach opartych o ścianę zawieszone są pojedyncze wieszaki z sukienkami, przez ramę przewieszona para szpilek, obok naturalnie zwisa naszyjnik. Zupełnie, jakby zaraz ktoś miał to założyć przed wyjściem na kolację.

Wnętrze jest niezwykle przytulne właśnie dzięki detalom – kwiatom w doniczkach, starym książkom, na których eksponowane są akcesoria, porozwieszanym gdzieniegdzie gazetom oraz inspirującym zdjęciom. 
Aranżacją produktów rządzi  klasyczna zasada dopasowywania ich w gotowe zestawy. Ale te zestawy to nietylko ubrania - obok butów leży bransoletka, krem do rąk i pasujący lakier do paznokci. Warto zwrócić uwagę na małą ilość eksponowanych modeli, co zdecydowanie podkreśla unikatowość samego produktu.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...