poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Z WIZYTĄ U DIORA

Kwiecień już za nami. Zakończyliśmy czas zawodowych podróży i możemy powrócić (z nowym, inspirującym materiałem) do reaktywowania naszego bloga.
Zaczynamy od pierwszej naszej podróży. Londyn. Początek kwietnia. W Polsce zima a w Londynie pierwsze wiosenne temperatury i ... słońce!. Po intensywnej pracy podczas pokazu Fashion Culture (relacja w kolejnym poście) czas na "herbatkę u Diora". Jedno z najstarszych centrów handlowych Harrods w ogromnym skrócie zaprezentowało dorobek jednego z najbardziej znanych i cenionych domów mody - Diora. Mogliśmy podziwiać rewelacyjny przegląd sylwetek, krojów i kunsztu krawiectwa jak również niesamowitą dbałość o detal. Fantastycznie prezentowała się szczególnie wystawa miniaturowych manekinów, które przypominały do złudzenia Teatr Mody z 1945, którego sprawcami byli Robert Ricci oraz Luciene Lelong. Teatr mody to swoista manifestacja paryskiej mody po okresie wojennym, której celem było również zbieranie funduszy na rzecz ofiar wojny. Wystawa miniaturowych, drucianych laleczek ubranych w kreacje najbardziej znanych projektantów (m.in. Madamme Gres, Balenciaga, Hermes, Lanvin, Patou, Schiaparelli) objechała cały świat.
W przypadku Diora wystawa to fantastyczna retrospekcja, przegląd najważniejszych sylwetek, które od późnych lat 40tych do dzisiaj tworzą fenomen mody.


zdjęcia: mhshowroom oraz Zak Hoke (za addicted-to-retail.com/4 ostatnie)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...