piątek, 5 października 2012

FALL 2012.13 JESIENNE AKCESORIA

Sezon jesienny obfituje w piękne, zaskakujące i oryginalne akcesoria. W zasadzie już od dłuższego czasu, to właśnie akcesoria stanowią o wykończeniu stylizacji, o tzw. "kropce na i". Akcesoria także mogą stać się narzędziem wielu metamorfoz naszej garderoby.
W tym sezonie nadal obowiązują charakterne torby, które nosimy niczym kuferki - często w pięknych kolorach ale równie często ozdobione świetnym nadrukiem czy elementem futrzanym. Duże powodzenie mają także wszystkie torby inspirowane nieśmiertelna kopertówką - małe, średnie ale przede wszystkich o pokaźnych rozmiarach. Najciekawsze fasony dają się nosić na różne sposoby - do ręki, "za ucho" czy na ramieniu.
Pięknie wpasowały się w ten sezon akcesoria zaczerpnięte z męskiej szafy - nakrycia głowy inspirowane kapeluszem borsalino czy fedorą a także klasycznym kaszkietem czy elementami militarnych czy policyjnych czapek. Męskie akcenty widać również w damskich butach  - ewolucja mokasynów czy klasycznych oxfordów to już proces, który stale obserwujemy w damskich kolekcjach.
Okulary nosimy przez cały rok, ten fakt już nikogo nie zaskakuje. Na wybiegach pojawiają się okulary, w których odnaleźć można zawoalowane inspiracje z przełomu XIX i XX wieku oraz początków XX wieku. Nadal modne są okulary inspirowane latami 50tymi i 60tymi ale można też zauważyć modele rodem z szalonych lat 80tych.
Biżuteria, jeżeli już występuje przyjmuje rolę wiodącą - bogato zdobione naszyjniki i bransolety lub mocno minimalistyczne, industrialne formy z dość nietypowych materiałów. Mocne, metalowe akcenty często pojawiają się też na torbach czy butach.
A jeśli wspominamy buty to oprócz męskich akcentów mamy botki to kostek ale też kozaki sięgające okolicy kolan (przed i za kolano). W tym sezonie świetnie sprawdzą się koturny...
Projektanci kontynuują przygodę z małymi kołnierzykami a la lata 50te i 60te. Dodatkiem, który również był szalenie modny w latach 50tych są rękawice, które obecnie przyjmują przeróżne formy - dopasowane, z szerokim rękawem, zdobione, długie i krótkie. Rękawice to niezbędny element jesienno - zimowej garderoby i to nie tylko ze względu na jej walory cieplne.style.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...