wtorek, 7 lutego 2012

INDULGI

Przedstawiamy kolejny ciekawy projekt, który intryguje a czasem nawet niepokoi - niewielki sklep odzieżowy japońskiej firmy Indulgi, który mieści się w dzielnicy Nakakyo, w Kioto. Zaprojektowany został przez firmę Nendo, której założycielem jest architekt Oki Sato.
Sklep charakteryzuje długi korytarz przełamany intrygującymi, "ślepymi" i prawdziwymi drzwiami, które rozproszyły przestrzeń i zdynamizowały wnętrze. Ślepym drzwiom została nadana funkcjonalność poprzez wykorzystanie ich jako bazy dla wieszaków, półek i luster. W przestrzenie pomiędzy drzwiami zostały wkomponowane meble, które wyłaniają sie jakby z ich środka zaskakując minimalistyczną formą, kolorami  i teksturami. Jednocześnie cały sklep nie jest widoczny od razu - Klient odkrywa poszczególne jego części przechodząc w głąb korytarza. Taki zabieg został celowo wykorzystany przez architekta, który zadbał o to, aby Klient pragnął otwierać kolejne i kolejne drzwi... Otwarcie drzwi zaskakuje, intryguje i jeszcze bardziej rozbudza ciekawość...
 


źródła:
nendo.jp, indulgi.com

2 komentarze:

  1. znakomita kolorystyka :) uwielbiam taką, szkoda tylko, że klienci nie są chętni i otwarci na takie zestawienia kolorystyczne w swoich domach ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. To się zmieni... jeszcze musimy poczekać ale zmiany w myśleniu zaczynają być widoczne... Musimy sie uzbroić w cierpliwość!

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...