poniedziałek, 30 maja 2011

TRENDY SS 2011: STAWIAMY NA WZÓR!

Pasy,  motywy etniczne, abstrakcyjne plamy barw, nadruki owocowe... pełna paleta do wyboru. Tegoroczne trendy dotyczące deseni dają nam ogromną swobodę w wyborze, zachęcają do zabawy i eksperymentowania. Dzisiaj jesteś delikatną, romantyczną dziewczynką z bukietem kwiatów,  jutro możesz zaskoczyć awangardową mieszanką wzorów.


KWIATY są nieodłącznym elementem lata i nie może ich zabraknąć na wybiegach. Przybierają rożne formy - od bardzo realistycznych nadruków po niesamowite, malarskie plamy o charakterze jedynie przypominającym kwiaty. Raz monochromatyczne, delikatne, innym razem drapieżne, o nasyconych, kontrastowych kolorach - były, są i będą inspiracją jeszcze przez wiele sezonów.


PASY to"must have" tego sezonu - duże, widoczne, mocne, kontrastowe, "szatkujące" sylwetkę na wiele części. Świetnie łączą się w zestawy z jednolitymi tkaninami ale pozwalają także na eksperymenty modowe z innymi wzorami.


To niewątpliwie niespodzianka tego sezonu - obecne na sukienkach, botkach, torebkach, widoczne w biżuterii... Nieśmiało zapowiadane rok temu stały się dzisiaj ważnym elementem modowego alfabetu trendów.. OWOCE - bo o nich mowa zawładnęły twórczym umysłem takich projektantów jak Stella McCartney, D&G czy Prada. Bawią, śmieszą, zaskakują...

MOTYWY ZWIERZĘCE już po raz kolejny udowodniły, że bez nich sezon nie jest pełny.  Możemy je lubić bądź nie, jednak są one nieodłącznym elementem modowego szaleństwa. Pojawiają się jako akcent (torebka, pasek, czy buty) ale równie często goszczą w pełnych stylizacjach. Najciekawsze to te, które występują w nietypowych łączeniach kolorystycznych.


ŚWIAT INSPIRUJE... Tym razem projektanci zabierają nas w podróż w dalekie zakątki - pokazują jak żyją i tworzą ludzie z różnych stron świata. Tworzą wielokulturowy patchwork, łącząc wiele inspiracji. I tak poznajemy peruwiańskie motywy ludowe, odkrywamy kulturę Majów, Azteków, odwiedzamy tajemnicze zakątki południowej Azji oraz Dalekiego Wschodu by następnie przenieść się w świat łowickich nadruków.  Mocniejszych wrażeń  szukamy podążając śladami Dzikiego Zachodu...

Najciekawszy trend w tym sezonie - ŁĄCZENIA rożnych, pozornie nie pasujących do siebie deseni w jedną  zaskakującą i niebanalną całość. Ten trend pozwala na nieograniczoną swobodę w eksperymentowaniu, zestawianiu, testowaniu rożnych rozwiązań. Nie jest jednak prostym zabiegiem stylizacyjnym. Wymaga wyczucia pewnej estetyki ale przede wszystkim  wyobraźni i kreatywności.


źródło: www.style.com,  magazyny modowe, kampanie poszczególnych marek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...